HARMONIA VINI

 

Moravská oblast - bílá vína

 
Petr Skoupil-Velké Bílovice
Veltlínské zelené jakostní  0,75  suché 240,-

Patří k hlavním odrůdám jižní Moravy. Víno má světle žlutou barvu se zelenými reflexy. Vůně je jemně muškátová až kořenitě mandlová. Chuť je lahodná a plná. Doporučujeme ke studeným mísám, k hovězímu masu a omáčkám.

 

Vinné sklepy Valtice a.s.
Rulandské bíle jakostní    0,75 suché 240,-

V bohaté struktuře aromat se mísí vůně jádrového a tropického ovoce, umocněná v extraktivní chuť připomínající mléčnou zralost ořechů. Výborně se hodí k sladkým úpravám kuřecího masa s ovocem nebo k zeleninovým salátům s kuřecím masem. Jako zákusek k tomuto vínu se hodí sýry s ořechem.

 

Ing. František Mádl – V. Bílovice
Müller Thurgau jakostní   0,75 suché 240,-

Velmi oblíbená odrůda s jemnou muškátovou vůní a harmonickou chutí, s nižším obsahem kyselin. Můžeme ji doporučit k méně výrazným předkrmům, zeleninovým polévkám, rybám nebo k bílým měkkým sýrům.

 

Vinařství Velkobílovická vína
Rulandské šedé pozdní sběr      0,75 polosuché 330,-

Víno nádherné žlutozelené barvy s bylinkovou vůní podtrženou pomerančovými tóny. V chuti dominují svěží citrusové tóny a banány, které se dále rozvíjí o pikantní vyvážené kyselinky. Toto delikátně vyvážené víno je příjemný společník nejen při posezení s přáteli, ale pro svůj svěží charakter se hodí i ke všem jemným jídlům.

 

Vinařství M. Spěvák Velké Bílovice
Tramín červený pozdní sběr        0,75 polosladké 330,-

Víno má zlatožlutou barvu s intenzivní vůní bílé čajové růže s nádechem černého bezu a kořenitou chutí. Svěží lehké víno s příjemnou kyselinkou.

 

Vinařství Pod Martinkou Horní Věstonice
Sauvignon pozdní sběr       0,75 suché 330,-

Víno světlé nažloutlé barvy. Má intenzivní, pro odrůdu typickou svěží vůni s plnou ovocností s tóny broskví, černého rybízu a angreštu. Tyto atributy dominují i v chuti. Má výraznou, ale příjemnou kyselinu.

 

Moravíno Valtice
Chardonnay PS barrique    0,75 suché 380,-

Víno zrálo z 50% v nových dubových francouzských sudech 225 l – barrique. Víno světle žluté barvy s lehce zelenkavými odstíny. Svůdná vůně tropického ovoce a bílých květů. Příjemné kyseliny svěžího charakteru, tvoří osvěžující zážitek z pití tohoto vína. Skvěle se hodí jako aperitiv, k rybím pokrmům, mořským plodům, salátům i v kombinaci s drůbežím masem.

 

Moravská oblast - červená vína

 
Vinařství Baloun Velké Pavlovice
Rulandské modré jakostní          0,75 220,-

Vůně ostružin a rybízu kontrastuje s nádhernou ovocností odrůdy Pinot Noir. Víno je velmi vyrovnané, lahodné a určitě osloví náročné konzumenty a též znalce.

 

Vinařství Čech-Morava-Tvrdonice
Dornfender pozdní sběr                0,75  310,-

Krásná vysoká rubínová barva, intenzivní vůně po zralém červeném ovoci a čokoládě.

 

Moravíno Valtice
Cabernet Sauvignon pozdní sběr 0,75 310,-

Nejoblíbenější světové červené víno. Má intenzivní rudou barvu, typickou bylinně ovocnou vůní s vůní černého rybízu, fialek a cedrového dřeva. Chuť je mohutná, komplexní, zakulacená zráním vína v dubových sudech. Hodí se k hutnějším úpravám hovězího masa, k zvěřinovým specialitám a k ušlechtilým sýrům s plísní.

 

Vinařství Baloun Velké Pavlovic
Frankovka jakostní                    0,75 220,-

Velmi harmonické víno s přítomností ušlechtilých taninů s vyváženou chutí po mladé třešni, malinách a kávovém zrnku s jemným dotekem tabáku. 13% alk.

 

Vinselekt Michlovský
Modrý Portugal kabinet            0,75 310,-

Ovocná vůně s projevem drobného lesního ovoce a černých jeřabin je harmonicky laděna švestkovou peckou, originální sametovostí a vyváženými tříslovinami.

 

Kontakt

RESTAURACE STŘELNICE

strelnicekadan@seznam.cz

Čechova 147
Kadaň
432 01

731564077

Vyhledávání

Provozní doba restaurace:  

PO - SO    11-22h

PÁ -    23h

NE    ZAVŘENO

počítadlo.abz.cz

 

 
__________________________________________________________________________________________________________________Město Kadaň

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

  KK

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode